Të pafat në dashuri, 3 shenjat e horoskopit që nuk iu ecën mirë jeta romantike

Ne të gjithë njohim njerëz që nuk janë në gjendje të arrijnë një marrëdhënie të gjatë dhe të lumtur. Ndoshta ata kanë pritshmëri shumë të larta ose ndoshta janë të tërhequr nga njerëzit e gabuar. Këto shenja të zodiakut konsiderohen se kanë më pak fat në dashuri.

Peshqit

Peshqit e shohin botën përmes syzeve rozë. Ata idealizojnë partnerin e tyre, ndaj zhgënjehen kur kuptojnë se ai, si çdo mashkull tjetër, ka të metat e tij. Ata kanë dëshira dhe kërkesa jorealiste që janë të pamundura për t’u përmbushur, kjo është arsyeja pse shumë nga marrëdhëniet e tyre janë të dënuara që në fillim. Përveç kësaj, nga të gjitha shenjat, ata janë më të prirur për marrëdhënie sekrete që nuk mund t’u sjellin lumturi.

Gaforrja

Të lindurit në shenjën e Gaforres janë të ndjeshëm dhe të kujdesshëm, por edhe mjaft kërkues. Kur duan dikë, japin gjithçka nga vetja. Ata e humbasin veten lehtësisht në një lidhje dhe për shkak të dëshirës për ta bërë të lumtur partnerin, vendosin nevojat e tyre në plan të dytë. Për shkak të kësaj, si dhe për faktin se me kalimin e kohës partneri fillon t’i marrë gjërat si të mirëqena, ata bëhen lehtësisht të pakënaqur në marrëdhënie.

Bricjapi

Bricjapët janë shenja më e ftohtë, kështu që është e vështirë t’i imagjinoni ata në një ‘humor’ romantik. Megjithatë, ftohtësia është vetëm një maskë që ata përdorin për të mbrojtur veten nga zhgënjimi. Është shumë e vështirë për ta të relaksohen dhe të hapen, sepse gjithmonë presin më të keqen nga njerëzit dhe për shkak të frikës nga intimiteti, shpesh janë vetëm dhe të pakënaqur. Edhe pse në fillim nuk do të thoshit kështu për ta, ata janë të aftë të dashurojnë thellë dhe të vuajnë për shkak të humbjes së dashurisë së vërtetë.