Image Alt

zjarret Tag

Numri i zjarreve në pyjet e Amazonës braziliane u rrit me tetë% muajin e kaluar krahasuar me korrikun 2021, sipas shifrave zyrtare të publikuara të hënën, kambana më e fundit e alarmit për pyllin më të madh në botë. Monitorimi satelitor

Zjarrfikësit vazhdojnë të bëjnë përparim kundër një zjarri të madh pyjor në Kaliforni që detyroi evakuimin e mijëra njerëzve dhe shkatërroi 41 shtëpi dhe ndërtesa të tjera pranë Parkut Kombëtar Yosemite, thanë zyrtarët të martën. Ekuipazhet që po luftonin me zjarrin