Image Alt

Turqi Tag

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të takohet me homologun e tij rus në Soçi, pas ndërmjetësimit të një marrëveshjeje të dërgesës së grurit midis Moskës dhe Kievit dhe pasi një ndërhyrje e re ushtarake turke në Siri mbetet një

Dërgesa e parë zyrtare e grurit ukrainas që nga fillimi i pushtimit rus arriti në ujërat territoriale turke te martën. Anija Razoni, me flamur të Sierra Leone do të inspektohet të mërkurën pranë Stambollit nga një ekip që përfshin zyrtarë rus

Anija e parë që do të niset nga Ukraina me eksporte drithërash që nga fillimi i pushtimit rus do të niset të hënën sipas një marrëveshjeje të garantuar të kalimit të sigurt, tha ministria e mbrojtjes e Turqisë, duke shtuar

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe bashkëshortja e tij janë infektuar me koronavirus. Në një postim në rrjetet sociale, presidenti turk ka treguar për gjendjen e tij shëndetësore. Ata kryen një ditë më parë testin e Covid dhe rezultuan pozitivë me