Image Alt

tibo Tag

Historia e një çifti që ringjallën dashurinë e tyre pas 31 vitesh po bën xhiron në rrjet. Së fundmi ata janë bashkë dhe do jetojnë në të njëjtën shtëpi, më të lumtur se kurrë. Por si është historia e tyre? Kate

Lidhjet historike që ekzistojnë në futboll prej gati një shekulli mes Shqipërisë dhe Italisë janë të vërtetuara tashmë, edhe nga fakti që shumë prej figurave të famshme shqiptare kanë luajtur në Itali, apo tifozeria e zjarrtë e shqiptarëve për klubet

Shkodra është djepi i kulturës shqiptare dhe krenaria e Veriut të Shqipërisë. Është qyteti i bicikletave, i ndërtesave historike, i vlerave, traditave, i humorit dhe i qejfit, e jo më kot thonë: “Me ken shkodran, tana i ban!” Shkodra mirëpret

Elbasani është qyteti i katërt më i populluar i Shqipërisë. Shtrihet në veri të lumit Shkumbin midis maleve të Skënderbeut dhe fushës së Myzeqesë në Shqipërinë qendrore. Trashëgimia kulturore, historia dhe bukuritë natyrore apo traditat kulinare si ballokumja e Ditës së

Viti 2022 ishte plot me angazhime dhe risi për sa i përket sportit në platformën Oversport dhe Tibo. Pas përmbylljes me sukses të sezonit të parë të Serie-A dhe kampionateve të volejbollit e atletikës, platforma vijoi me risi transmetimesh duke përcjellë

Saranda është një nga qendrat më të rëndësishme të turizmit në jug të Shqipërisë. Ajo bën bashkë një gërshetim fantastik mes turizmit detar, kulturor dhe arkeologjik, të cilat mund të vizitohen shumë lehtë nga turistët, qoftë dhe brenda një dite. I

Dhjetori sjell edicionin e 28-të të Panairit Ndërkombëtar të Tiranës, që si zakonisht organizohet nga Klik Ekspo Group. Për katër ditë me radhë, nga data 1 deri më 4 dhjetor, përfaqësues të kompanive të ndryshme, kombëtare dhe ndërkombëtare ekspozojnë në Pallatin

Parku kombëtar i Llogarasë dhe zona e Orikumit në jugperëndim të Shqipërisë, janë sinonime të qetësisë, ajrit të freskët dhe kulinarisë më tradicionale. Parku ndodhet rreth 40 km nga qyteti i Vlorës dhe vështron nga lart pikën ku takohen Deti Adriatik

Peizazhi i Mbrojtur Vjosë-Nartë, është një nga zonat më të mëdha të Shqipërisë jugperëndimore që ofron pafund mundësi për turizëm. Ajo bën bashkë bukuri të rralla natyrore si laguna, pyje dhe plazhe të paprekura. Kjo zonë ndodhet në veri-perëndim të qytetit të

Rreth 30 kilometra në jugperëndim të Elbasanit shtrihet krahina e Dumresë, e cila është e njohur për liqenet dhe kodrat e pafundme me vreshta, apo ullishte. Në këtë zonë spikat si pikë turistike Belshi. Karakteristikë për Dumrenë janë rreth 80 liqenet

Më 23 tetor, në kryeqytet do të flitet vetëm për një gjë, Maratonën e Tiranës. Aktiviteti më i madh sportiv në vend për të dytin vit me radhë do të vijë për të gjithë shikuesit, “Live!” dhe ekskluzivisht në Oversport dhe

Burreli ndodhet rreth 90km në verilindje të Tiranës, por pak dihet për të sa i përket historisë në aspektin e turizmit, ndaj ia vlen për t'u eksploruar. Rrethinat e Burrelit besohet të kenë qenë të banuara që prej shekullit VIII para

Parku Kombëtar i Luginës së Valbonës është një nga zonat turistike më të frekuentuara në veri të Shqipërisë. Shumëkush e konsideron atë një pikë turistike që mund të vizitohet gjatë gjithë vitit, pasi peizazhi është kurdoherë mbresëlënës, si në pranverë,

Pas emisionit të suksesshëm “Gran Gol” që sezonin e shkuar solli në Oversport dhe Tibo ndeshjet e Serie-A me koment dhe analiza direkt nga stadiumet italiane, këtë sezon ky format është kaluar edhe në futbollin shqiptar. Quhet “Ti bo gol” dhe

Dibra është një nga krahinat më të pasura në Shqipëri me histori frymëzuese, bukuri natyrore dhe specialitete të kulinarisë. Qyteti qendror i kësaj krahine është Peshkopia. Atje shkohet përmes “Rrugës së Arbrit” nga Tirana – për rreth 3 orë, 105km me

Platforma TIBO ofron një gamë zgjedhjesh për sportdashësit shqiptarë duke plotësuar kërkesat kryesore me kampionatet dhe eventet më prestigjioze kombëtare dhe ndërkombëtare.   Përmes paketës TIBO-OVERSPORT (€8.9/muaj ose €89/vit) mund të ndiqni: Serie-A “Abissnet Superiore” Kategoria e Parë Kupa e Shqipërisë Superkupa