Image Alt

shqiperia Tag

Kombëtarja shqiptare bëri një paraqitje dinjitoze në Barcelonë, por sërish nuk arriti që të evitojë dot humbjen përballë Spanjës në 26 mars. Sot djemtë kuqezi do të zbresin sërish në fushë për të zhvilluar një tjetër test miqësor. Në orën 18:00

Teksa mbyllej dita e parë e sulmit rus ndaj Ukrainës, një grup qytetarësh shqiptarë vendosën të protestonin përpara Ambasadës së Rusisë në Tiranë. Kuptohet se veprimi ishte simbolik. Gjasat që Shqipëria të ndikojë në këtë konflikt janë zero. Në të

Raporti i Numbeo e nxjerr Shqipërinë mes vendeve të rajonit më të shtrenjta sa u përket ksotove të jetesës, pas Malit të Zi, Serbisë dhe Bonsjës. Ndërsa më të lirat se Shqipëria renditen Maqedonia e Veriut dhe Kosova. Raporti përllogarit kostot e

Shqipëria do t’i japë hua Kosovës një sasi prej 7680 MWH energji elektrike gjatë festës së ndërrimit të viteve. Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka deklaruar se 3600 MWH do jepen për datën 31 dhjetor dhe 4080 MWH do