Image Alt

putin Tag

E bija e një teoricieni politik me ndikim rus, i cili shpesh përmendet si "truri i Putinit" u vra në një makinë-bombë në periferi të Moskës, të dielën. Dega e Komitetit Hetimor Rus në Moskë tha se informacionet paraprake tregonin se

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të takohet me homologun e tij rus në Soçi, pas ndërmjetësimit të një marrëveshjeje të dërgesës së grurit midis Moskës dhe Kievit dhe pasi një ndërhyrje e re ushtarake turke në Siri mbetet një

Moska dhe Kievi shkëmbejnë akuza për bomba në burg Rusia dhe Ukraina akuzuan njëra-tjetrën të premten për bombardimin e një burgu në Ukrainën lindore të kontrolluar nga separatistët, i cili vrau shumë të burgosur lufte ukrainas. Ministria ruse e mbrojtjes tha se

Udhëheqësi rus Vladimir Putin është bllokuar në një botë të izoluar të krijuar prej tij, e këtë e besojnë agjentët/spiunët perëndimorë

Shtëpia e Bardhë ka konfirmuar që nuk do të ketë një takim mes presidentit amerikan Joe Biden dhe presidentit rus Vladimir Putin. Vendimi vjen pas lëvizjeve më të fundit të Rusisë. Presidenti Putin njohu përmes një dekreti pavarësinë e dy

Putini taksist në rininë e tij, kështu portretizohet në një dokumentar që pritet të publikohet së shpejti në Rusi jeta e një prej njerëzve më të pushtetshëm në botë. Kolapsi i sistemit komunist e la agjentin e ri të KGB-së, pa