Image Alt

Popullor Tag

Pas fazës së 1/8, Botërori që po zhvillohet në Katar do të marrë dy ditë pushim dhe spektakli do të spostohet në një tjetër vend, në “Air Albania” ku sot do të zhvillohet finalja e Superkupës së Shqipërisë duke startuar

Këngëtarja Camila Cabello nga Havana do të dalë në skenën në Birmingham, Angli më 29 mars për të ndihmuar në mbledhjen e fondeve për ata që janë prekur nga pushtimi i forcave ruse në Ukrainë. “Zemra ime po thyhet për popullin

Akademia Oscars ka vendosur që të heqë të gjitha kufizimet anti-covid për ceremoninë e këtij viti. Të martën, producentët e spektaklit Will Packer dhe Shayla Cowan njoftuan se Beyoncé, Billie Eilish dhe, Reba McEntire dhe Sebastián Yatra do të performojnë

Silvio Berlusconi u kurorëzua në një martesë simbolike me deputeten Marta Fascina, në një ceremoni madhështore në Milano. 85-vjeçari, që vesh kostumin e dhëndrit për të tretën herë, u martua me Martën, 53 vite më e re. Ceremonia thuhet të

Kemi vetëm pak ditë që kemi hyrë në pranverë dhe dielli duket se do të rrezatojë më tepër për disa nga shenjat e horoskopit. Pranvera  cilësohet si stina më romantike e vitit, por ja cilat janë shenjat fatlume që kanë

Numri i fëmijëve të vrarë për shkak të luftës në Ukrainë është rritur në 112. Shifrat bëhen me dije nga autoritetet e Ukrainës. Sipas Prokurorisë së Përgjithshme ukrainase, është rishikuar numri i viktimave fëmijë, dhe se janë më shumë se 140