Image Alt

Populllore Tag

Ministrja e Arsimit, Ogerta Manastirliu thotë se pas dhunës së denoncuar nga emisioni investigativ “Stop” në Tv Klan, janë ngritur grupe të posacme kontrolli, ku gjatë kësaj jave janë verifikuar 90 kopshte, mes të cilave, 8 nuk kanë aplikuar për

Një audio në të cilin Donald Trump pranon në një takim në fund të korrikut të 2021 në një klub golfi në New Jersey se kishte dokumente të klasifikuara u bë publik nga CNN. Ky diskutim është një pjesë kritike e

Njerëzit e sigurt emocionalisht janë të fuqizuar, të sigurt dhe më komod me jetën e tyre. Ata ecin përpara me autenticitet dhe bindje, dhe bëjnë atë që ka kuptim për ta. Si një psikolog i trajnuar në Harvard, kam zbuluar se kjo

Vëllai i Kate Hudson, Oliver Hudson i ka bërë për të qeshur të gjithë me komentet në fotot e të motrës në Instagram. Aktorja e famshme nisi me postimet e verës, ku shfaqet me bikini dhe nuk lë shumë vend

Ndër aksesorët që dominuan sfilatat e grave në Milano për dimrin e ardhshëm, këpucët u komfirmuan si protagoniste të padiskutueshme, gati për të diktuar tendencat e reja. Siç e kemi vënë re tek çantat, edhe për këpucët vërejmë një rikthim të

Artur Spanjolli është shkrimtar shqiptar. Ai ka mbaruar studimet në Liceun artistik të Durrësit,ndërsa në vitin 1989 shkroi poezitë e para, të cilat i mblodhi në tre vëllime, por arriti t’i publikonte në vitin 1994  në librin me titull “Nata

Panairi i Librit, traditë e përvitshme tanimë vazhdon të bëjë bashkë autorët, lexuesit dhe shtëpitë botuese edhe në këtë edicion të 25-të. Vitet e fundit duket sikur numri i lexuesve është në rënie dhe të paktë janë ata që vazhdojnë të

Me ndryshimin e temperaturave kujdesi për lulet duhet të jetë edhe më i madh. Gjatë ditëve të vjeshtës dhe të dimrit, është mirë që shumicën e bimëve t’i mbani brenda. Por kini kujdes pasi dy ambiente të shtëpisë nuk janë aspak

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë mbetet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash për gjatë gjithë ditës. Por pritet që vranësirat të jenë më të dukshme në orët e mesditës dhe pasdites, të cilat do të mund të sjellin shira të pakët në