Image Alt

permbytje Tag

Shirat e musonit dhe përmbytjet në Pakistan kanë prekur më shumë se 30 milionë njerëz gjatë javëve të fundit, tha të enjten ministri i ndryshimeve klimatike të vendit, duke e quajtur situatën një "katastrofë humanitare të shkaktuar nga klima me

Përmbytjet kanë vrarë të paktën 95 njerëz, kanë plagosur qindra të tjerë dhe kanë rrënuar mijëra shtëpi në Afganistan, thanë të martën autoritetet në vendin e goditur nga kriza. Vdekjet ndodhën në 10 provinca gjatë 10 ditëve të fundit, teksa vendi

Përmbytjet shkatërruese kanë vrarë të paktën 25 njerëz në rajonin Appalachia të Kentakit lindor, fatkeqësia më e keqe e tillë për dekada. Guvernatori i Kentakit, Andy Beshear tha se ai priste që numri i të vdekurve të vazhdojë të rritet. Ai