Image Alt

Mbretëri e Bashkuar Tag

Arkivoli i Mbretëreshës Elizabeth II do të qëndrojë në gjendje në katedralen St. Giles në Edinburg për 24 orë, përpara se të kthehet në Londër me trenin mbretëror, përpara një funerali shtetëror të hënën e ardhshme. Princi Charles dhe anëtarët e

Ekonomia e Britanisë u rrit me më pak se sa pritej në korrik, duke rritur rrezikun që ajo është tashmë në një recesion, me rritjen e mprehtë të tarifave të energjisë që dëmton kërkesën për energji elektrike dhe një kërcim

Funerali shtetëror për Mbretëreshën Elizabeth do të mbahet të hënën, më 19 shtator, thanë zyrtarët mbretërorë, pasi djali i saj Charles u shpall zyrtarisht mbreti i ri i Britanisë në një ceremoni shumëngjyrëshe të ngarkuar me spektakël dhe që daton

Anëtarët e G7 kanë rënë dakord të vendosin një kufi çmimi për naftën ruse në një përpjekje për të goditur aftësinë e Moskës për të financuar luftën në Ukrainë. Ministrat e Financave thanë se kufiri i naftës së papërpunuar dhe produkteve