Image Alt

Joe Biden Tag

Ish-presidenti amerikan Donald Trump u kthye në Uashington të martën për herë të parë që nga largimi i tij i diskutueshëm nga Shtëpia e Bardhë në vitin 2021, duke mbajtur një fjalim fushate dhe duke shprehur mundësinë e kërkimit të

Presidenti amerikan Joe Biden do të takohet këtë të enjte me liderët dhe aleatët evropianë, në sfondoin e një krize ndërkombëtare pa fund. Por cilat janë disa nga sfidat më të mëdha të Biden, me të cilat ai do të

Presidenti i SHBA-ve Joe Biden në fjalimin para Kongresit deklaroi se presidenti rus Vladimir Putin e ka vlerësuar keq mënyrën se si Perëndimi do të kundërpërgjigjet pasi të pushtojë Ukrainën. Joe Biden u zotua për një vendosmëri të palëkundur të situatës

Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar mesazhin e presidentit amerikan Joe Biden, për situatën e tensionuar në Ukrainë. Në mesazhin e publikuar, Biden tregon një pjesë të bisedës telefonike me presidentin e Ukrainës , ku paralajmëron se nëse Rusia vendos të

Situata në kufi me Ukrainën duket serioze. Rreth 8500 trupa amerikanë janë vënë në gatishmëri për një dislokim të mundshëm në Evropën Lindore ndërsa trupat rusë janë grumbulluar në kufirin e Ukrainës. Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Lloyd Austin ka njoftuar se

Në historinë e garave presidenciale Amerikane, asnjë president pas një disfate në zgjedhje, nuk ka rikandiduar për një mandat tjetër.  A mundet Trump të thyejë këtë trend dhe të rimarrë Shtëpinë e Bardhë? Këto janë disa nga faktorët pse Trump mund