Image Alt

Aktualitet Tag

Ish ministri i financave Rishi Sunak do të jetë kryeministri i Britanisë së Madhe . Kandidati i Konservatorëve ka arritur të marrë mbështetjen e nevojshme brenda partisë së tij  duke siguruar më shumë se 190  vota. Ai pritet të emërohet

Sipas MeteoAlb: Deri në orët e mesditës do të kenë alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta në pothuajse të gjithë territorin. Por parashikohet që në orët e mesditës dhe në vijim të kemi zhvillime të përkohshme të vranësirave duke krijuar

Gjatë gjithë kohës, me qëllim për të përmirësuar cilësinë, “Instagrami” është duke bërë ndryshime. Këtë herë ndryshimi ka të bëjë me sigurinë e adoleshentëve, duke bërë verifikimin e moshës dhe respektimin e rregullave që kjo platformë përmban. Instagrami është në pronësinë e

Blerësit më të mëdhenj evropianë të gazit rus po garojnë për të gjetur furnizime alternative të karburantit dhe disa madje mund të kthehen te qymyri. Me Evropën dhe Rusinë në mosmarrëveshje për luftën në Ukrainë, disa liderë evropianë përballen me kërcënimin

Një zjarr i madh doli jashtë kontrollit në periferi të Athinës të shtunën, duke dëmtuar shtëpi dhe makina, tha Departamenti i Zjarrfikësve në Greqi. I nxitur nga erërat e forta, flakët u përhapën shpejt në shpatet e malit Hymettus, i cili

Tifozët e përkushtuar mbretërorë kanë ngritur tendat e tyre përgjatë The Mall për të siguruar vendet e tyre disa ditë përpara festimeve të Jubileut të Platinit të Mbretëreshës, pavarësisht stuhive të ashpra në kryeqytet. Duke shënuar 70 vjetorin e mbretëreshës Elizabeth

Shpërthimet e sëmundjeve endemike si lija e majmunit po bëhen më të shpeshta, paralajmëroi të mërkurën drejtori i Emergjencave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Mike Ryan. Ndërsa ndryshimet klimatike kontribuojnë në ndryshimin e shpejtë të kushteve të motit si thatësira, kafshët

Ky vit nuk e solli Rihanna-n në Met Gala fizikisht, por prania e saj është ndjerë me një simbolikë të veçantë për shtatëzaninë e saj.   Këngëtarja e njohur po pret fëmijën e parë, me të dashurin e saj A$AP Rocky, ishtë