Sporti që të përshtatet sipas shenjës së horoskopit

Sporti luan një rol të rëndësishëm në jetën e një personi. Mbajtja aktive përmes aktivitetit fizik ka shumë përfitime për trupin. Disa nga këto përfitime përfshijnë rritjen e aftësisë kardiovaskulare, shëndetin e kockave, uljen e rrezikut të obezitetit, përmirësimin e gjumit dhe koordinimin dhe ekuilibrin më të mirë. Përveç kësaj, ngjashëm me disa aspekte të tjera të jetës, shenjat e zodiakut mund të ndihmojnë në përcaktimin e llojit të sportit.
Ja sporti që ju përshtatet, sipas shenjës së horoskopit.

Ujori: Sporti ekstrem dhe çiklizmi është diçka që ata e pëlqejnë vërtet. Ata gjithashtu kanë interes për hedhjen me parashutë dhe vrap me pengesa.

Dashi: Është konkurrues dhe ka nevojë për energji në sport. Pëlqejnë të marrin pjesë në aktivitete që kërkojnë guxim, fokus dhe forcë si boksi, artet marciale dhe sprinti.

Gaforrja: Sporti nuk është një pike e fortë e Gaforres. Nëse ka disa sporte për të cilat do kishin interes, do të ishte joga. Pra duhet të jetë një aktivitet që jep relaks për gaforren.

Bricjapi: Një Bricjapi i pëlqen sporti që përfshin qëndrueshmëri dhe konkurrencë. Prandaj ata preferojnë të angazhohen në kriket, hokej, shah ose të vrapojnë në maratonë.

Binjakët: Preferon sportet që kërkojnë koordinim sy-dorë. Ju pëlqejnë sportet ekipore ashtu edhe ato që mund të luhen individualisht. Kriket, volejboll dhe pingpong janë sportet perfekte.

Luani: Luani pëlqen sportet që janë magjepsëse dhe i vënë njerëzit në qendër të vëmendjes. Nëse ata angazhohen për konceptin e një ekipi, zakonisht është sepse mund të përfitojë personalisht në një farë mënyre. Prandaj basketbolli, golfi ose sërfi iu përshtatet.

Peshorja: Në mënyrë tipike, Peshoret nuk e kuptojnë pse dikush mund ta marrë sportin aq seriozisht! Megjithatë, disa sporte që ata preferojnë janë gjimnastika dhe patinazhi në akull.

Peshqit: Pëlqeni sportet që përfshijnë ujin. Noti, zhytja dhe sërfi janë sportet më të mira për ju, sepse zakonisht ju pëlqen të shijoni paqen dhe heshtjen nën sipërfaqe.

Shigjetari: Shigjetarët pëlqejnë të godasin objektivat. Prandaj, ata adhurojnë gjuajtjet me hark. Ata gjithashtu shijojnë sportet ekipore që kanë lidhje me kuajt.

Akrepi: Edhe pse nuk janë të fiksuar për sportin, sfidat ekstreme fizike i emocionojnë. Sportet që ata i konsiderojnë intriguese janë ngjitja në mal, rafting ose hedhja me parashutë.

Demi: Demi kërkon qëndrueshmëri. Ata i duan sportet që kërkojnë lëvizje të vazhdueshme dhe kontakt me tokën, siç është futbolli. Ata gjithashtu mund të jenë të interesuar në peshëngritje dhe bodybuilding.

Virgjëresha: Virgjëreshat e shohin sportin si një mënyrë për të ndihmuar një jetë të shëndetshme. Ata shpesh gjenden duke shkuar për një shëtitje ose duke vrapuar jashtë. Sportet që u interesojnë janë kriket, gara dhe hendbolli.

*Tibo News