Spanjë-Angli, akti final i Euro 2024

Finalja e Euro 2024 do të zhvillohet midis Spanjës dhe Anglisë, dy nga fuqitë më të mëdha të futbollit në Evropë.

Një spektakël emocionesh për të gjithë tifozët e futbollit, me takimin që do të zhvillohet të dielën e 14 korrikut, nga ora 21:00.

Finalja zhvillohet në stadiumin Olimpik të Berlinit, me kapacitet prej rreth 74,000 spektatorësh