Sofia Vergara i jep fund martesës pas 7 vitesh

Sofia Vergara dhe bashkëshorti i saj Joe Manganiello janë ndarë dhe po divorcohen ligjërisht pas shtatë vitesh martesë me arsyet ende të paqarta.

Çifti ka treguar për Page Six: “Kemi marrë vendimin e vështirë për t’u divorcuar. Si dy njerëz që e duam dhe kujdesemi shumë për njëri-tjetrin, kërkojmë me mirësjellje respektimin e privatësisë sonë në këtë kohë ndërsa futemi në këtë fazë të re të jetës sonë.”

Bukuroshja e “Familjes moderne” aktualisht po feston ditëlindjen e saj të 51-të në Itali me një numër miqsh, por pa Manganiello apo unazën e saj të martesës.

Çifti u pa së bashku për herë të fundit muajin e kaluar në Hoboken, N.J., teksa Vergara vizitoi Manganiello, 46 ​​vjeç, në xhirimet e projektit të tij të ri “Nonnas” me Vince Vaughn.

Vergara, një gjyqtare në “America’s Got Talent”, është në Capri me miqtë e saj më të mirë dhe po jeton jetën e saj më të mirë, duke postuar një seri fotosh seksi në Instagram.

Por mungesa e Manganiello nuk ka kaluar pa u vënë re nga fansat në Instagram, pasi Vergara më vonë postoi një foto me mesazhin: Kur jeta të jep limon, hajdeni në Itali për t’i shtrydhur ato.

Çifti u martua në një ceremoni luksoze në Palm Beach në nëntor 2015 para 400 të ftuarve – duke përfshirë bashkë aktorët e Vergara-s në “Modern Family” Ariel Winter, Ed O’Neill, Eric Stonestreet, Jesse Tyler Ferguson, Julie Bowen, Sarah Hyland dhe Ty. Burrell, si dhe në filmin “True Blood” të Manganiello-s, me Anna Paquin dhe Stephen Moyer.