Si të flirtosh me partnerin dhe mënyrat si të mbash gjallë marrëdhënien

Flirtimi nuk është vetëm për ata që janë në botën e takimeve; është gjithashtu një mënyrë e shkëlqyer që çiftet e martuara të argëtohen dhe t’i kujtojnë njëri-tjetrit pse ranë në dashuri në radhë të parë. Pavarësisht nëse po përpiqeni të rindezni një flakë që po pakësohet ose të shtoni një shkëndijë në marrëdhënien tuaj afatgjatë, të mësoni se si të flirtoni me partnerin mund të jetë një mënyrë fantastike për të rilidhur dhe rindezur pasionin tuaj. Arti i flirtimit përfshin komunikimin me partnerin tuaj në një mënyrë që i bën të kuptojë se jeni të interesuar për të, se i dëshironi. Është një kërcim delikat i gjuhës së trupit, shakave lozonjare dhe një prekje romantike. Nëse nuk jeni mësuar të flirtoni, mund të duhet pak praktikë, por me pak përpjekje, do të habiteni se sa shpejt mund t’ia dilni mbanë.

-Komplimentoje shpesh

-Lër shënime dashurie, në tavolinë apo krevat

-Surprizoje me organizimin e një takimi romantik

-Dërgoji mesazhe provokuese përgjatë ditës

-Thërrite me pseudonime të lezetshme

-Kapi dorën kur ndodheni në ambiente publike

-Sillu ashtu siç ndihesh pa kompleksin se do të gjykohesh

-Zgjohuni në mëngjes dhe pini kafen së bashku

-Përqafime të shpeshta

-Telefonoje shpesh dhe thuaji që e do dhe që po pret të jeni bashkë

-Një puthje gjithmonë para se të shkoni në punë

-Thuaji që ndihesh shumë i relaksuar kur e dëgjon teksa flet

-Krijo konktakt fizik të shpeshtë