Shpallet Miss Universe 2021, është nga India

Miss Universi është nga India, ajo quhet Harnaaz Sandhu 21 vjeçe.

Ajo u kurorëzua si vajza më e bukur në Univers, duke mposhtur konkurrentet e tjera mes tyre Miss Paraguay dhe Miss Afrika e Jugut.

Eventi u mbajt në Eilat të Israelit. Miss Universe 2020 Andrea Meza i vendosi kurorën Harnaaz Sandhu e cila do ta mbajë deri vitin që vjen.

Sandhu është aktiviste për të drejtat dhe fuqizimin e grave, aktore e cila frymëzohet nga Priyanka Chopra dhe kohën e lirë e kalon me Yoga, kërcim, kalërim dhe shah.