Shenjat më tërheqëse të Horoskopit

Çdo shenjë ka tiparet e veçanta dhe në të vertetë tërheqja është personale.Një person tërheqës për dikeëmund të mos jetë dhe aq për dikë tjetër. Por astrologët bëjnë një përmbledhje të tipareve fizike dhe jo vetëm të 12 shenjave të horoskopit dhe përpilojnë një listë, që për ata që besojnë në horoskop mund të jetë një listë ‘e saktë’.

Nga renditja e astrologëve, rezulton se në tërësi peshorja është shenja më tërheqëse, që i bën të tjerët për vete, me sharmin e tyre, me pamjen fizike por edhe me tiparet e karakterit, si njerëz të qetë dhe të balancuar.

Por kjo nuk do të thotë se bricjapët të cilët renditen në fund të listës si më pak tërheqësit janë vërtetë kështu. Por në optikën e astrologëve ka disa elementë që mund t’i penalizojnë së rendituri në krye.

Zbuloni renditjen si më poshtë dhe jepni mendimin tuaj.

12-Bricjapi

11-Virgjëresha

10-Peshqit

9-Shigjetari

8-Dashi

7-Ujori

6-BInjakët

5-Luani

4-Gaforrja

3-Demi

2-Akrepi

1-Peshorja

*Tibo News