6 shenjat më sharmante të horoskopit

Disa njerëz thjesht dinë se çfarë bëjnë. Qoftë mënyra se si i bëjnë të tjerët të ndihen të dëgjuar, ngrohtësia e të qeshurit ose personaliteti i tyre i pëlqyeshëm, ata thjesht duket se kanë një karizëm natyral që tërheq të tjerët. Të jesh simpatik do të thotë të kesh një shkëlqim dhe gëzim të caktuar që i tërheq njerëzit dhe thjesht mund të ketë të bëjë me astrologjinë.

Këtu po zbuloj 6 shenjat më simpatike të zodiakut, nga pak joshëse deri tek ai faktor 100% ‘wow’.

 

6. Akrepi

Intensiteti, mendjemprehtësia dhe inteligjenca janë vetëm disa tipare që e bëjnë këtë shenjë kaq simpatike. Akrepat nuk shpenzojnë shumë kohë duke u fiksuar pas vetes dhe nuk priren të ndalen në atë se sa pëlqehen. Ata kanë një ide shumë të qarta se kush janë dhe të tjerët tërhiqen nga ky vetëbesim. Akrepat dashurojnë shumë dhe nuk janë kurrë tradhtarë, kështu që sharmi që po merrni është “i ligjshëm”. Akrepat thjesht kanë një mënyrë për t’i bërë njerëzit të ndihen të gjallë kur janë pranë tyre.

5. Binjakët

Binjakët priren të jenë një shenjë shumë tërheqëse që mund të përshtatet me çdo situatë. Ata janë të njohur për aftësinë e tyre për të hyrë në çdo dhomë dhe për të fituar lehtësisht njerëzit me intelektin dhe humorin e tyre. Të sunduar nga Mërkuri, planeti i komunikimit, këta folës të qetë e dinë gjithmonë saktësisht se çfarë të thonë dhe kur ta thonë. Kjo energji e shenjës së ajrit mund të marrë një atmosferë të zhurmshme, shumë të shoqërueshme dhe ekstroverte, me cilësinë më simpatike të Binjakëve që është zgjuarsia e tyre.

4. Dashi

Ka diçka te Dashi që kërkon të vërehet. Por pavarësisht personalitetit të tyre ambicioz, ata nuk e marrin jetën shumë seriozisht. Sharmi i tyre vjen në formën e pozitivitetit të palëkundur, aftësia e tyre për të qeshur për gabimet e tyre është infektive. Dashi është gjithashtu simpatik sepse shfaq besim, edhe në situatat më sfiduese. Si shenja e parë e zodiakut, ata janë aventurierë dhe të guximshëm dhe mjaft të rehatshëm në lëkurën e tyre për të qenë gjithmonë vetvetja e tyre autentike.

3. Peshorja

Peshorja është një nga shenjat më simpatike nga të gjitha shenjat e zodiakut. Jo vetëm që ata sundohen nga Venusi, planeti i romancës, bukurisë dhe dashurisë, ata gjithashtu sundojnë mbi shtëpinë e shtatë të marrëdhënieve personale. Kjo shenjë e ajrit ekstroverte është e njohur për personalitetin e tyre të këndshëm dhe të ekuilibruar. Cilësia më simpatike e Peshores është sinqeriteti i tyre: Kjo shenjë diplomatike priret të jetë shumë e kujdesshme për të tjerët dhe ndjenjat e tyre. Edhe kur situatat tensionohen, Peshoret dinë të ruajnë gjakftohtësinë dhe të qëndrojnë të qetë. Ata shpesh bëjnë zgjidhje të shkëlqyera të problemeve për shkak të natyrës së tyre të zgjuar dhe objektive.

2. Demi

Demi njihet për të qenit punëtor, praktik dhe i fokusuar, të cilat zakonisht nuk janë tipare që lidhen me të qenit simpatik. Megjithatë, falë planetit të tyre në pushtet Venus, Demi ka aftësinë për të magjepsur të tjerët në mënyrën e tyre. Personaliteti i tyre me këmbë në tokë vepron si një forcë bazë për shumë njerëz dhe dashuria e tyre për të gjitha gjërat i bëjnë ata veçanërisht argëtues të jenë përreth.

1. Luani

Nga të gjitha shenjat, Luani ka të ngjarë të fitojë çmimin për më simpatiken. Luanët kanë besim dhe karizëm të jashtëzakonshëm. I sunduar nga Dielli, sundimtari i egos dhe qëllimit të shpirtit, Luani është i njohur për pasionin e tij dhe më i madh se personaliteti i jetës. Si një shenjë natyrshëm e shoqërueshme, ata nuk duan asgjë më shumë se të lidhen me miqtë e mirë. Cilësia më simpatike e Luanit është vetëbesimi i tyre. Luanët janë jashtëzakonisht të qetë si në fjalë ashtu edhe në veprime, dhe ata gjithmonë dinë si t’ju bëjnë të ndiheni të vlerësuar.

 

*TiboNews