Shenjat e Horoskopit më me fat për muajin Prill

Sipas horoskopit, prilli nuk është muaji më me fat sesa ishte Marsi. Megjithatë, falë energjisë së mirë nga yjet dhe ngjarjeve të veçanta astrologjike, 5 shenjat e mëposhtme të zodiakut do kenë më shumë fat në jetë, qoftë dashuri, para, punë apo shëndet. Le të zbulojmë sekretin e shenjave më me fat të zodiakut për Prill 2023.

-Dashi

Ky muaj ka të bëjë me zbulimin se kë doni të keni krah jush në aspektin romantik. Kohët e fundit, ju keni dhënë shumë nga vetja; tani është koha për të rizbuluar ambicien tuaj. Një temë kryesore për ju do të jetë vendosja e ekuilibrit të duhur midis detyrimeve dhe aspiratave. Një eklips diellor në shenjën tuaj më 20 prill sjell disa mundësi të reja dhe ju bën të ndiheni më të pavarur dhe më të sigurt në aftësitë tuaja, ndaj përgatituni për disa ndryshime të rëndësishme. Një ngjarje e rëndësishme astrologjike do të ndodhë kur Venusi dhe Jupiteri do të rreshtohen të dy me diellin në shenjën e Dashit. Ka një atmosferë të këndshme që rrethon këtë shenjë, kështu që do të ishte mundësi e mirë që ju të veproni dhe të shfrytëzoni këtë rast të favorshëm për ndryshim.

-Demi

Ky muaj do i japë Demit një nxitje të madhe të besimit. Si rezultat i zhvendosjes së planeteve në boshtin Demi-Akrep, Demi do të fitojë famë, respekt dhe vetëbesim. Gjithçka do të ndryshojë për ju. Thënë kështu, Demi do të përjetojë një rritje të vetëbesimit. Për të siguruar që askush të mos përdorë dobësitë tuaja kundër jush, duhet të jeni të përgatitur të pranoni kufijtë dhe frikën tuaj. Vetëm atëherë mund të ndodhë ky ndryshim. Pranimi i plotë i vetvetes dhe njohja e vetvetes janë çelësat për të arritur pandalshmërinë në prill 2023. Ato “do t’ju mundësojnë të jetoni një jetë të ndershme dhe frymëzuese për njerëzit përreth jush”.

-Virgjëresha

Falë lidhjes së Jupiterit dhe Neptunit në shtëpinë e shtatë të partneritetit, diejt e Virgjëreshës mund të gjejnë më në fund dashurinë e vërtetë në prill ose maj 2023 nëse nuk po përjetojnë tashmë romancën. Jini të hapur ndaj mundësisë për të zbuluar dashurinë qiellore. Të kesh një ekuilibër të shëndetshëm punë-jetë dhe të marrësh vendime që janë në përputhje me vlerat e tua janë parakushte për të gjetur dashurinë e vërtetë. Përkushtimi me mençuri i kohës suaj për një punë që ju pëlqen, hobi që ju ndriçon dhe lidhjet e mira që ju lejojnë të ndiheni të të mbështetur dhe ky është çelësi për të pasur një muaj të mrekullueshëm.

-Peshqit

Në veçanti, duket sikur puna, jeta juaj e dashurisë dhe mjedisi i shtëpisë do të përmirësohen të gjitha në prill 2023. Nëse i lëshoni pjesët e së shkuarës që ju bënë të ndiheni të padenjë, do t’ju ndihmojë të kuptoni se mund t’i keni të gjitha pa hequr dorë nga ndonjë gjë. Peshqit duhet të përqendrohen në përqafimin e pikave të forta. Përparimi i lidhjeve tuaja personale dhe profesionale do të jetë fokusi i muajit. Nëse jeni me fat, mund të përjetoni përfitime në të dyja apektet.

-Ujori

Prilli 2023 është muaj me fat për Ujorin, fati dhe mundësitë e reja do të jenë temat mbizotëruese. Këtë muaj do të përjetoni një pikë kthese në suksesin tuaj. Por Ujori duhet të kujtojë gjithmonë se janë ata që vendosin sa të suksesshëm janë. Mund të jetë e mundur që ju të lëvizni ose të blini një shtëpi që do të jetë shumë e dobishme për ju në planin afatgjatë. Gjëja më e rëndësishme për t’u mbajtur mend është të shmangni barrierat ose pengesat fiktive. Ju jeni shumë më të zgjuar se sa mendoni.

*Tibo News