Shën Valentini po afron, ku do ta kalojnë Princi Harry dhe Meghan

Ndërsa marrin pjesë në eventin Invictus Games One Year to Go, Princi Harry dhe Meghan Markle do të kalojnë ditën e Shën Valentinit në Kanada.

Dyshja do të bashkohet me anëtarët e Kampit të Trajnimit Dimëror të Kombeve duke përjetuar sportet dimërore përpara Lojërave të vitit të ardhshëm.

Lojërat e vitit 2025 do të zhvillohen nga data 8 deri më 16 shkurt dhe do të vijnë 18 muaj pas ndeshjeve të vitit 2023, të cilat u mbajtën në Gjermani. Duhet theksuar, në fakt, se Meghan Markle ka lënë të kuptohet se mund të sjellin edhe fëmijët e tyre, Archie dhe Lilibet, në eventin e radhës.

Teksa kërkoi falje për mungesën e ceremonisë së hapjes, duke zbuluar se po kalonte pak kohë shtesë në Los Angeles me fëmijët e saj, ajo shtoi: “Jam vërtet krenare që jam pjesë e kësaj familjeje Invictus me të gjithë ju. Ka kaq shumë njerëz që njohim në vendlindjen tonë, të cilët ju mbështesin të gjithëve, edhe nëse nuk mund të jenë këtu me ju, ata janë këtu në mendime”.