Selena Gomez sërish “hyrje-dalje” në rrjetet sociale

Këngëtarja dhe aktorja e njohur, Selena Gomez bëri një video LIVE në TikTok Live për të njoftuar se do të bënte “një pushim nga mediat sociale”. Përdoruesi i Twitter, Tomas Mier ka regjistruar pamjet e njoftimit të Selenës në ekran. Komentet e yllit të “The Only Murders in The Building” vijnë pasi ajo u dha fund thashethemeve për një grindje të mundshme me me Kylie Jenner.

“Unë do të marr pak pushim nga mediat sociale sepse kjo është pak budallallëk, dhe unë jam 30 vjeç. Jam shumë e madhe për këtë,” tha Selena. “Por unë ju dua shumë djema dhe do t’ju shoh së shpejti, thjesht do të bëj një pushim nga gjithçka.”

Pas njoftimit të saj, Selena çaktivizoi llogarinë e saj TikTok, sipas Just Jared. Por që nga e premtja, profili i saj u riaktivizua dhe të gjitha postimet e fundit janë në dispozicion për t’u parë. Llogaritë e saj në Instagram dhe Twitter mbeten gjithashtu aktive.

Lajmi për ndërprerjen e rrjeteve sociale të Selenës vjen pasi ajo rrëzoi Kylie-n si personin më të ndjekur në Instagram (dhe duket se ajo ka fituar 2 milionë *më shumë* ndjekës që nga publikimi i lajmit).

Kjo nuk është hera e parë që Selena bën një pushim nga rrjetet sociale. Në vitin 2021, ajo  diskutoi vendimin e saj për të mos pasur asnjë aplikacion të mediave sociale në telefonin e saj dhe duke lejuar asistentin e saj të postojë përmbajtje dhe tituj që ajo dëshiron të ndahen në internet.