Selena flet për dramën, “Hailey ka marrë kërcënime me vdekje”

“Hailey Bieber më ka kontaktuar dhe më ka treguar se ka marrë kërcënime me vdekje dhe një negativitet kaq të urryer”, shkroi Gomez në një deklaratë në Instagram.

Aktorja 30-vjeçare shtoi se “askush” nuk duhet të përjetojë “urrejtje apo ngacmim” dhe se ajo nuk e “duron” këtë.

Hailey ka marrë kërcënime me vdekje mes dramës së saj të dyshuar me këngëtaren.

“Gjithmonë kam mbrojtur mirësinë dhe me të vërtetë dua që e gjithë kjo të marrë fund”, përfundoi Gomez, shoqëruar me një emoji zemre.

Bieber është bombarduar me mesazhe urrejtjeje në internet që nga mosmarrëveshja e saj e supozuar me themeluesen e Rare Beauty në shkurt.

“Unë gjithmonë kam mbrojtur mirësinë dhe me të vërtetë dua që kjo të marrë fund,” tha Gomez në deklaratën e saj.

Më vonë atë muaj, Hailey dhe Kylie Jenner u akuzuan për një trend të nisur, marrë shkas nga vetullat e Gomez përmes Instagramit.

Interneti është ndezur me teori të pabaza, një pjesë pretendon se Bieber po përpiqej të vidhte jetën e yllit të ‘Only Murders in the Building’.

Gomez njoftoi shpejt se po bënte një pushim nga Instagrami, pasi u bë gruaja më e ndjekur në aplikacion.

Gomez dhe Justin Bieber janë ndarë në vitin 2018 pas lidhjes për tetë vjet. Justin dhe Hailey u fejuan menjëherë pas ndarjes së saj nga aktorja.