Sekreti për të larguar kollën

Ndryshimi i stinëve shpesh shoqërohet edhe me viroza, kolla është një prej tyre.

Mënyra natyrale për ndalimin e kollës dhe përmirësimit e frymëmarrjes tuaj është lehtësisht e aksesueshme .

Përbërësit dhe mënyrën e përgatitjes e gjeni më poshtë.

 

Përbërësit:

  • 1) 1/2 lugë çaji karafil
  • 2) 1/2 lugë çaji trumzë
  • 3) 1/2 lugë çaji shafran i Indisë
  • 4) 2 lugë çaji mjaltë
  • 5) lëngun e 1/2 së limonit
  • 6) 1 qese me çaj jeshil

 

Përgatitja

Bustinën e çajit dhe të gjitha barishtet hidhini në një filxhan kafeje me ujë të valë.

I lini për rreth 3 minuta dhe më pas kullojeni duke shtuar mjaltin dhe lëngun e limonit.

 

Pavarësisht metodave natyrale për zgjidhje, në raste shqetësimesh të tjera, mos nguroni të kontaktoni mjekun e familjes.