‘Sekreti i martesës së gjatë’ të Mbretit Charles dhe Camilla është i pazakontë

Është spekuluar se një marrëveshje e caktuar para gjumit është sekreti i martesës së gjatë të mbretit Charles dhe mbretëreshës Camilla.

Dyshja zakonisht e ndajnë kohën e tyre mes pronave, me bazën e tyre në Londër në Clarence House, dhe ndryshe nga mbretëresha e ndjerë, ata nuk jetojnë në Pallatin Buckingham ose në Kështjellën Windsor.

Është e zakonshme që anëtarët e martuar të familjes mbretërore të kenë banjo të veçanta.

Për shembull, Princi William dhe gruaja e tij Kate flinin veçmas ndërsa jetonin në Pallatin Kensington, ndërsa Mbretëresha Elizabeth dhe Princi Philip gjithashtu flinin të ndarë.

Madje mendohet se mbretëresha e ndjerë dhe bashkëshorti i saj kanë fjetur në krahë krejtësisht të ndryshëm të ndërtesës.

Sa për arsyen pse Charles dhe Camilla shkojnë në dhoma të ndryshme në mbrëmje, me sa duket është për shkak të shëndetit të mbretit.

Monarku vuan nga dhimbjet e shpinës dhe besohet se gjumi i vetëm ndihmon në lehtësimin e dhimbjeve.

Eksperti mbretëror Joshua Rom sugjeroi dhoma gjumi të ndara për shkak të orarit të ngjeshur të çiftit, dhe veçanërisht për moshën e tyre, ata preferojnë të pushojnë veçmas.

Megjithatë, nuk është vetëm në Clarence House që dyshja flenë të ndarë, por edhe kur janë në fshat.

Mbreti Charles ka Highgrove Mansion dhe Camilla thuhet se ka dhomën e saj atje, por zakonisht nuk kalon kohë atje, por në vend të kësaj në Ray Mill, ku ajo ka të gjithë familjen e saj afër.

Fjetja veçmas thuhet gjithashtu se është “sekreti” për “martesën e gjatë” të çiftit.

Mendohet se ky është një qetësues i madh i stresit dhe i lejon ata të kenë hapësirën e tyre të caktuar, si dhe një hapësirë ​​të përbashkët.

Mbreti ka një dhomë me një krevat dopio, të dekoruar sipas shijes së tij, pastaj Camilla ka dhomën e saj me një krevat dopio, të dekoruar ashtu siç i pëlqen.

“Përveç kësaj, ata kanë një dhomë gjumi të përbashkët me një krevat dopio që mund ta përdorin kur të duan. Marrëveshja u përshtatet atyre në mënyrë të përkryer.”