Sarah Jessica Parker tregon pse nuk ka dalë nudo në “Sex and the City”

Nuk do e bëja dot, kështu u përgjigj aktorja e famshme Sarah Jessica Parker lidhur me nuditetin dhe skenat e seksit në “Sex and the City”.

Fituesja e Golden Globe ka kërkuar një kontratë të panegociueshme për lakuriqësinë përpara se ta nënshkruante për të portretizuar Carrie Bradshaw – dhe u bë e vetmja nga katër yjet kryesore që nuk i zbuloi të gjitha.

Dhe së fundmi aktorja tregoi arsye e saj:

“Mendoj se isha thjesht e turpshme. Mendoj se nuk jam ndjerë kurrë rehat duke e ekspozuar veten në atë mënyrë. Unë kurrë nuk kam pasur ndonjë gjykim për dikë tjetër që e ka bërë këtë. Nuk ishte si një gjë morale. Nëse dikush tjetër ndihej rehat duke e bërë këtë, unë i admiroja ata. Por unë nuk jam ndjerë kurrë rehat duke qenë nudo.”

Parker rrëfeu për herë të parë se ishte shfaqur në serial nga krijuesi i saj Darren Star, i cili supozohet se i tha asaj se ai e kishte shkruar pjesën posaçërisht për të. Pavarësisht se e gjeti skenarin pilot “me të vërtetë interesant dhe vërtet emocionues”, Parker i tha atij se kishte frikë se lakuriqësia do të luante një rol të madh.

“Unë dyshova se nëse nuk do të ishte në pilot, do të ishte pjesë e serialit … dhe]… do të flitej,” i tha Parker Stern. “Ai tha, ‘Mos e bëj atë atëherë, nuk më intereson. Mos bëni lakuriqësi. Do të kemi aktorë të tjerë. Nëse ata ndihen rehat duke e bërë atë, ata do ta bëjnë atë, por ju nuk keni pse ta bëni këtë.”

Bashkë-yjet e Parker-it ishin sigurisht të pranueshme, pasi Kim Cattrall, Cynthia Nixon dhe Kristin Davis dolën të gjitha nudo në pika të ndryshme gjatë serialit. Parker ishte e bindur se ajo nuk ishte e shqetësuar se do të vendosej në “një kategori tjetër aktoreje” dhe ishte “thjesht e turpshme”.

 

“Sex and the City” sigurisht u prit ndryshe nga kritikët dhe fansat kur u shfaq premierë në vitin 1998. Që atëherë, shfaqja ka shfaqur dy filma artistikë që fituan një total prej më shumë se 700 milionë dollarë në mbarë botën dhe një ‘spinoff’ që transmetohet aktualisht në Max.