Sam Smith “godet” sërish në pistën e Vivienne Westwood

Këngëtari, aktori dhe tani modeli i pistës, Sam Smith “goditi” sërish me veshjen e tij teksa u futën në pasarelë në shfaqjen e modës së Vivienne Westwood .

Ikona e Unholy është bërë i famshëm për pamjen e tij të jashtme, me veshjen e vitit të kaluar nga latex Brit Awards që u ka lënë nofullat fansave.

Kostumi i djallit të Sam në qershor ngriti vetullat, por kjo mund të jetë deklarata më e guximshme e modës e interpretuesit jobinar deri më tani në koleksionin e Andreas Kronthaler.

Turmat në shfaqjen e Javës së Modës në Paris të Vivienne Westwood shpërthyen në duartrokitje të furishme ndërsa Sam doli në pistë me çizme të platformës së lartë dhe shumë pak gjëra të tjera.

Pamja e parë e Sam përfshinte një pelerinë të kuqe tartan, çorape të kuqe dhe të zeza deri tek gjuri, një body të gjelbër të çelur dhe pantallona të vogla me bel të lartë, pika kryesore e veshjes.

“Faleminderit ekipit tim të pabesueshëm të Atelier! Nuk mund ta bëja pa ju dhe ju dua shumë të gjithëve! “ – shkroi ai në mediat sociale.