Ryan Gosling ka një përgjigje për ata që thonë se është ‘shumë i vjetër’ për të luajtur Ken-in

Ryan Gosling mbrojti veten ndaj atyre që mendojnë se ai është “shumë i vjetër” për të luajtur kukullën Ken në filmin e ri “Barbie”.

E gjitha nisi në prill kur u publikua traileri i parë i filmit “Barbie” dhe pasoi një debat në rrjetet sociale, ku disa përdorues shprehën mendimin se aktori 42-vjeçar dukej shumë “i rritur” për të luajtur Ken-in.

“Nëse njerëzit nuk duan të luajnë me Ken-in tim, ka shumë Ken-a të tjerë për të luajtur,” tha Gosling në një intervistë për GQ.

Aktori foli gjithashtu për faktorët e ndryshëm që e bindën të merrte rolin e kukullës ikonike në komedinë me regji të Greta Gerwig – mundësia për të qenë pjesë e një filmi që nxjerr personazhet gra në qendër. Në film luajnë Margot Robbie, Issa Rae, Kate McKinnon, Hari Nef, America Ferrera e shumë të tjera.

“Barbie” do të dalë në kinema më 21 korrik.