Rusia nis bombardimet masive në Kiev

Një seri shpërthimesh kanë tronditur kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, sipas raporteve të mediave lokale dhe zyrtarëve rajonalë. Sipas medieve lokale, Rusia gjuajti 10 raketa S-300 edhe në Mykolaiv gjatë natës më 10 tetor.