Rritet numri i të vdekurve nga të shtënat masive në Çikago

Sulmuesi i dyshuar që hapi zjarr në një paradë të 4 korrikut në Highland Park, Çikago, duke vrarë të paktën shtatë persona dhe duke plagosur dhjetëra të tjerë, është akuzuar për shtatë akuza për vrasje të shkallës së parë, thanë zyrtarët të martën në mbrëmje.

Prokurori i Lake County State, Eric Rinehart tha se dhjetëra akuza të tjera priten kundër të dyshuarit, 21-vjeçarit Robert E. Crimo III, në ditët në vijim.

I dyshuari pritet të dalë në gjykatë të mërkurën.