Rriten temperaturat, tabela me parashikimin e motit

Sipas MeteoAlb: Mbeten masat ajrore të qëndrueshme dhe të ngrohta prezente në Ballkanin Perëndimor duke bërë që të kemi në Shqipëri alternime kthjellimesh dhe vranësirash, ku pritet që kthjellimet të jenë më të dukshme në pjesën e parë të ditës.

Ndërsa vranësirat do të theksohen gradualisht pas orëve të mesditës në qytetet e zonës së ulët dhe në zonat malore, të cilat më të fokusuara do të jenë Veri të territorit. POR një pjesë e mirë e bregdetit do të jetë në dominimin e kthjellimeve në pjesën e dytë të ditës.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 2°C deri në 17°C.
Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 38 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 3 – 4 ballë.

*Tibo News