Rriten temperaturat gjatë mesditës, shihni tabelën

Sipas MeteoAlb: Paraditja do të sjellë në territorin Shqiptar mbizotërim të motit të kthjellët në të gjithë vendin tonë. Por pas mesdite parashikohet të ketë kalime të pakta të vranësirave në zonat Veriore.

Ndërsa ultësira perëndimore parashikohet mbetet në dominimin e kthjellimeve edhe pas mesdite.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 27°C. Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h kryesisht nga drejtimi Verior duke krijuar dallgëzim 2 ballë.

*Tibo News