Ronaldo dhe Georgina njoftojnë humbjen e djalit

Futbollisti i Manchester United, Cristiano Ronaldo dhe partnerja e saj Georgina Rodriguez kanë njoftuar vdekjen e djalit të tyre, duke thënë se kjo është “dhimbja më e madhe që çdo prind mund të ndjejë”.

Portugezi, 37 vjeç dhe Rodriguez, 28 vjeç, prisnin binjakë.

Vogëlushja e tyre mbijetoi dhe ata thanë se lindja e saj “na jep forcën për ta jetuar këtë moment me pak shpresë dhe lumturi”.

“Djali ynë, ti je engjëlli ynë, do të duam gjithmonë”, kanë shkruar ata.

Në një deklaratë në rrjetet sociale, ata thanë: “Me pikëllimin tonë më të thellë duhet të njoftojmë se djali ynë ka ndërruar jetë.

“Ne jemi të gjithë të shkatërruar nga kjo humbje dhe kërkojmë me mirësi për privatësi në këtë kohë shumë të vështirë.”

Dyshja kishin njoftuar shtatzëninë në tetor.

Manchester United shkroi në Twitter: “Dhimbja juaj është dhimbja jonë. Ju dërgojmë dashuri dhe forcë për ju dhe familjen në këtë kohë.”

Shoku i skuadrës Marcus Rashford shkroi në Twitter: “Mendimet janë me ty vëlla dhe Georgina, më vjen shumë keq”.

Ish-skuadra e Ronaldos, Real Madrid tha se klubi, presidenti dhe bordi i drejtorëve të tij “janë thellësisht të pikëlluar” duke shtuar: “Real ndan dhimbjen e familjes dhe dëshiron t’u dërgojë atyre të gjithë ngrohtësinë tonë”.

Manchester City, Leeds United dhe Premier League kanë postuar gjithashtu mesazhe ngushëllimi në Twitter.

Ronaldo ka një djalë Cristiano Jr, i cili ka lindur në vitin 2010 dhe binjakët Eva dhe Mateo që kanë lindur në vitin 2017. Ai gjithashtu ka një vajzë me Rodriguez – Alana Martina, e cila lindi në 2017.