Roli i refuzuar i Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence ka ndarë një rrëfim emocionues me fansat e saj, ku zbuloi se dikur iu refuzua një rol në një nga sagat më të njohura të kinemasë.

Fituesja e çmimit Oscar, e njohur për rolin e saj në “The Hunger Games”, shprehu dëshirën e saj për të luajtur rolin kryesor të Bella Swan në sagën “Twilight” para se të merrej me projektin e famshëm të luftës së urisë.

Lawrence mendonte se ishte e përshtatshme për rolin dhe shpresonte të kishte mundësinë të interpretojë karakterin e Bellas. Megjithatë, skenaristët nuk mund ta vizualizonin atë në rolin kryesor dhe ajo u refuzua.

“Nuk mora asnjë telefonatë, por pasojat do të ishin krejtësisht të ndryshme për jetën time. Vetëm një vit më vonë, mora rolin e rëndësishëm në ‘The Hunger Games'”, rrëfeu Lawrence.

Megjithëse Lawrence nuk ishte zgjedhja e vetme për rolin e Katniss Everdeen në “The Hunger Games”, ajo u përball me konkurrencë të fortë. Aktorët Shailene Woodley, Emma Roberts dhe Emily Browning gjithashtu luftuan për të marrë rolin e rëndësishëm në këtë film.