Rikthehen mbretëreshat e pop. Pas Madonna-s edhe Kylie habit se si duket tani

Kylie Minogue vjen me një këngë të re por ajo që ka tërhequr vëmendjen është look-u i saj dhe më rinore se kurrë.

Në vijim të suksesit të këngës së saj hit Padam Padam e cila përfundoi në Parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar ylli i preferuar australian i të gjithëve vjen me albumin e ri që quhet ‘Tension’. Ai është i disponueshëm për fansat për t’u shfaqur plotësisht më 22 shtator.

55-vjeçarja duket pa frikë si një 20-vjeçare në videoklipin e ri muzikor ku shfaqet bjonde dhe me flokë të kuqe. ‘Tension’ është kënga e katërt në album, kënga e dytë që do të dalë pas Padam Padam, dhe është shkruar nga Kylie dhe bashkëpunëtorët afatgjatë Biff Stannard dhe Duck Blackëell.

Me Madonna-n në kulm të suksesit dhe Kylie që po publikon muzikë të re, është koha që brezi i vjetër i mbretëreshave të pop-it të shkëlqejnë edhe një herë dhe a ka ndonjë këngëtare të re që e bën më mirë se to?

https://www.instagram.com/reel/Cwk6hIxoun7/?utm_source=ig_web_copy_link&igshid=MzRlODBiNWFlZA==