Rama vizitë në Greqi, shfaq dhe ekspozitën e tij

Kryeministri Edi Rama ndodhet për vizitë në Greqi, ku zhvilloi edhe një darkë pune me homologun grek Mitsotakis në selinë qeveritare Maksim.

Dy krerët bashkë me delegacionet e tyre folën rreth marrëdhënieve dypalëshe si dhe mundësitë e reja për bashkëpunim në të ardhmen. Edi Rama ndryshoi formatin e delegacionit, duke hequr nga delegacioni ministren e jashtme Olta Xhaçka, për ta zëvendësuar atë me ministiren e financave Delina Ibrahimaj. Rama shfaqi dhe ekspozitën e tij në Athinë.

*Tibo News