Rama uron besimtarët për festën e Sulltan Nevruzit

Besimtarët bektashianë kremtojnë sot ditën e Sulltan Nevruzit, ditëlindjen e Imam Aliut.

Kryeministri Edi Rama ka uruar qytetarët besimtarë për festën me një pamje nga Kurora e Malit Sevaster të Selenicës.

Postimi i Ramës:

“Mirëmëngjes dhe nga Kurora e Malit Sevaster në Selenicë, ju uroj gëzuar festën e Sulltan Nevruzit’.