Rama publikon pamje nga plazhi i Durrësit: Presim më shumë turistë

Në nisje të sezonit turistik veror, kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga plazhi i Durrësit, aty ku po punohet për shtrirjen e shtresave të rërës dhe dezinfektimin sezonal.

Kreu i qeverisë shkruan se janë në pritje të një sezoni të ri veror me më shumë turistë se asnjë vit tjetër.  Rama shprehet se paralelisht po punohet me projektin e Rilindjes Urbane të Durrësit.

Mirmëngjes,  dhe nga plazhi i Durrësit, ku paralelisht me projektin e Rilindjes Urbane të tij, punohet për shtrirjen e shtresave të rërës dhe dezinfektimin sezonal, në pritje të një sezoni të ri veror me më shumë turistë se asnjë vit tjetër, ju uroj një ditë të mbarë“-shkruan Rama krahas videos.