Putin akuzon Perëndimin: Po luani lojë të rrezikshme

Presidenti rus Vladimir Putin ka sulmuar SHBA-të dhe aleatët perëndimorë duke i akuzuar se po luanin një “lojë të rrezikshme, të përgjakshme dhe të pistë” dhe duke kërkuar t’i fajësonte ata për shumë nga telashet e botës, duke përfshirë pushtimin e vet të Ukrainës.

Putin tha se Rusia deri tani nuk ka patur në plan të përdorë armë bërthamore, ndërsa shtoi se për sa kohë ato ekzistojnë loja mbetet ende e rrezikshme.