Pse Princi Harry u nda me ish-partneren e tij?

Shumë besojnë se dashuria më e madhe e Princit Harry para Meghan Markle ishte Chelsy Davy me të cilën ai ishte në një lidhje nga viti 2003 deri në 2010. Para se Princi Harry të binte në dashuri me Meghan Markle dhe së bashku të krijonin familjen e mrekullueshme që kanë sot, thashethemet thonë se Duka i Sussex ishte i paqëndrueshëm me marrëdhëniet e tij.

Që nga publikimi i librit të ri shpërthyes të Princit Harry, Spare, familja mbretërore ka ndarë një pasqyrë të të kaluarës së tij romantike. Le të hedhim një vështrim në marrëdhënien e Princit Harry me dashurinë e tij të parë të vërtetë, Chelsy Davy…

Të dy filluan të takoheshin në vitin 2004. Romanca e tyre vazhdoi të lulëzonte, me Chelsy që mori pjesë në disa nga ngjarjet zyrtare të ish-partnerit të saj dhe thashethemet se të dy ishin fejuar u përhapën. Megjithatë, pas një romance romantike, gjërat përfunduan fatkeqësisht në vitin 2010. Në një intervistë të mëparshme me shtypin e huaj, Chelsy pranoi se ajo “nuk mund ta përballonte” vëmendjen intensive që mori romanca e tyre. “Ishte kaq e çmendur, e frikshme dhe e pakëndshme,” shpjegoi ajo dhe vazhdoi: “E pata shumë të vështirë. Nuk e duroja dot… Po përpiqesha të isha një vajzë normale”. Chelsy zbuloi gjithashtu se ajo u kthye në vendin e saj, Zimbabve, për të harruar ndarjen në vitin 2010.

Princi Harry gjithashtu zuri vendin e tij, duke folur për këtë marrëdhënie në librin e tij të ri: ” Më pëlqeu shpirti i shkujdesur dhe autentik i Chelsy. Ajo kurrë nuk ishte e shqetësuar për atë që mendonin të tjerët. Ajo vishte funde të shkurtra dhe çizme të gjata, pinte aq shumë tekila sa unë, dhe më pëlqejnë të gjitha ato gjëra për të…por nuk mund të mos shqetësohesha se si do të ndihej gjyshja për to. “Ai pranoi dhe shtoi: “Dhe gjëja e fundit që doja ishte që Chelsy të ndryshonte dhe e dija se ajo nuk do të mund ta përballonte atë .”

Kujtojmë se Chelsy Davy kishte gjetur një pajisje gjurmuese në makinën e saj, e cila e distanconte më tej si nga familja mbretërore ashtu edhe nga Harry. Pavarësisht se kanë ndjekur rrugët e tyre të ndara, Harry dhe Chelsea kanë mbajtur një marrëdhënie të mirë. Dizajnerja 37-vjeçare e bizhuterive madje u shfaq në dasmën mbretërore të Princit Harry dhe Meghan në vitin 2018. Chelsy është e martuar me Sam Cutmore-Scott dhe kanë një djalë.