“Pse i dua rrudhat e mia”

Aktorja amerikane Tiffani Thiessen mbush 50 vjeç në janarin e ardhshëm dhe ndryshe nga shumë në Hollywood pretendon se nuk ka bërë kurrë ndonjë ndërhyrje dhe as nuk po planifikon.

“Më pëlqejnë rrudhat e mia të së qeshurës”, thotë ajo ekskluzivisht për Page Six Style në një intervistë të fundit, duke shtuar:

“Dhe unë i quaj rrudha të së qeshurës dhe rrudha të lumturisë sepse të tilla janë, e dini? Dhe unë gjithashtu qaj shumë. Pra, ata ndoshta janë krijuar edhe për këtë. Por kjo është jeta.”

Alumi “Saved by the Bell” gjithashtu vuri në dukje se fëmijët e saj, vajza, Harper, 13 vjeç, dhe djali, Holt, 8 vjeç, janë një arsye e madhe pse ajo nuk ka zgjedhur mbushës apo filler ose botox.

Unë dua të jap shembull,” shpjegoi ajo. “Unë kam një vajzë adoleshente, nuk dua që ajo të shohë se kam frikë për tu bërë 50 vjeç dhe se duhet të ndryshoj fytyrën time apo diçka tjetër.”

Kjo nuk do të thotë se Thiessen nuk ka ndier asnjë presion për të kaluar nën bisturi.

“Sigurisht që po. Dhe ende mendoj ndonjëherë. Dua të them se shikoj [veten time] në Zoom dhe ndihem si, ‘Oh zot!’ Por kjo është pjesë e saj, apo jo? Ashtu si ka ditë [ku ti] ndihesh më mirë se të tjerët dhe ka ditë që nuk më intereson aq shumë.”

Ylli i “90210” aktualisht po promovon librin e saj të dytë të gatimit, “Here We Go Again: Recipes and Inspiration to Level Up Your Leftovers”, i cili është plot me ide dhe receta për të ripërdorur ushqimin e mbetur.

Thiessen thotë se ajo u rrit duke përdorur ushqimet e mbetura sepse prindërit e saj ishin me buxhet të vogël dhe nëna e saj ishte me të vërtetë ajo që i tregoi se si të zgjasë ushqimin gjatë gjithë javës”.