Promisa, bebja e parë për vitin 2023

Promisa është bëbja e parë që ka lindur në Shqipëri sapo mbërriti viti 2023.

Vogëlushja e gjinisë femërore erdhi në jetë sapo trokiti mesnata në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”.
Mjeku obstetër-gjinekolog Fatjon Balla dha për mediat më tepër detaje.

“Fëmija i parë është e seksit femër, Promis, që lindi në minutin e parë dhe fëmija tjetër ishte e seksit mashkull, lindje cezariane gjithashtu. Të dy ishin me peshë 3 e 300 kg dhe gëzojnë shëndet të plotë si bebat ashtu edhe nënat. Operacioni kaloi mirë, pa probleme. Viti i Ri nisi me këto dy lindje”.

Ndërsa fëmija tjetër që ka ardhur në jetë 1 minutë pasi ka mbërritur viti 2023 tek materniteti “Koço Gliozheni” është djalë dhe mban emrin Orjol.

Postimi i ministres Ogerta Manastirliu: