Priten reshje dëbore në këto tre qytete

Sipas MeteoAlb: Mbetet vendi ynë nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme të cilat do të sjellin vranësira të shumta përgjatë gjithë ditës.

Gjatë paradites do të ketë dhe intervale të shkurtra me kthjellimeve. Ndërsa pjesa tjetër e ditës do të sjelli shtim të vranësirave në të gjithë territorit Shqiptar,  ku herë pas here do të zhvillohen duke gjeneruar reshje të pakta shiu.

Në zonat malore do të ketë dhe shfaqje të pakta të flokëve të dëborës të cilat më të dukshme do të jenë në zonat Verilindore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke u luhatur nga 2°C deri në 19°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

*Tibo News