Post Malone shtrohet në spital, shtyn koncertin

Post Malone po përjeton një “dhimbje therëse” që e ka detyruar atë të anulojë shfaqjen e tij në Boston. Artisti ka shpërndarë një mesazh në rrjetet sociale duke u kërkuar falje fansave të tij për shtyrjen e paraqitjes së tij.

“Boston, ju dua shumë të gjithëve”, ka shkruar ai në Instagram. “Në turne, zakonisht zgjohem rreth orës 16:00 dhe sot u zgjova nga një kërcitje në anën e djathtë të trupit tim. U ndjeva shumë mirë mbrëmë, por sot u ndjeva kaq ndryshe nga sa ishte më parë. Unë e kam shumë të vështirë frymëmarrjen dhe më ngjan një dhimbje therëse sa herë që marr frymë ose lëviz. Tani jemi në spital, por me këtë dhimbje, nuk mund ta bëj shfaqjen sonte.”

Post Malone anuloi shfaqjen e tij, një javë pasi ai bëri një rrëmujë gjatë një tjetër shfaqjeje në St Louis. Pas një vonese të shkurtër, ai u kthye për të përfunduar koncertin. Këtë herë, ai nuk ishte në gjendje të performonte dhe i siguroi fansat e tij se shfaqja do të riplanifikohej.

“Më vjen shumë keq,” vazhdoi ai. “Biletat e të gjithëve për shfaqjen e sonte do të jenë të vlefshme për ricaktimin që ne po planifikojmë tani. Edhe një herë, më vjen shumë keq, ju dua shumë të gjithëve. Ndihem tmerrësisht, por ju premtoj se do t’jua bëj këtë. Të dua Boston, do të shihemi së shpejti. Me vjen shume keq.” TD Garden, vendi ku ishte planifikuar të performonte Post Malone, kishte lëshuar një deklaratë duke lajmëruar fansat se shfaqja ishte shtyrë.

 

*TiboNews