Personazhet e famshëm që hanë të njëjtin vakt çdo ditë

Të famshmit janë të detyruar të ndjekin dieta specifike për të qenë gjithmonë në gjendje fizike perfekte për të tërhequr vëmendjen. Kryesisht, vajzat e famshme i përmbahen programeve dhe metodave të respektuara të dietës. Por megjithatë, disa preferojnë vakte specifike që hanë në baza ditore.

Victoria Beckham

Victoria Beckham, ka pasur të njëjtin plan diete për 25 vitet e fundit! Zakonet e saj të të ngrënit u zbuluan nga bashkëshorti David, i cili tregoi se si ajo ka ngrënë të njëjtin vakt për më shumë se dy dekada. David zbuloi: “Për fat të keq, unë jam martuar me dikë që ka ngrënë të njëjtën gjë për 25 vitet e fundit. Që kur e takova, ajo ha vetëm peshk të pjekur në skarë, perime në avull, shumë rrallë do të devijojë nga këto. E vetmja herë që ndoshta ndamë diçka që ishte në pjatën time ishte në fakt kur ajo ishte shtatzënë me Harper dhe ishte gjëja më e mahnitshme. Ishte një nga netët e mia të preferuara. Nuk e mbaj mend se çfarë ishte”.

Gwyneth Paltrow
Gwyneth është një nga personalitetet më strikte ushqyese në Hollyëood. Edhe me pushime, tha se ajo ende ha në një “mënyrë mjaft të pastër”, duke zbuluar se, “në shumicën e vendeve, mund të gjeni disa perime të pastra dhe një peshk të freskët ose një lëng jeshil”. Megjithatë, në Itali në verën e vitit 2021, asaj i pëlqente çdo minutë të kënaqej me gjëra që nuk ia lejonte kurrë vetes. “Kisha verë, makarona dhe bulmet dhe gjithçka që nuk duhej të kisha, dhe ishte e mrekullueshme. Edhe nuk kam qenë kurrë më e lumtur.

Eva Mendes

Aktorja mahnitëse mban një dietë të përsëritur, por të shëndetshme, teksa zbuloi se ha gjithmonë vezë për mëngjes gjatë një interviste të vitit 2017 me revistën Shape. “Për drekë, zakonisht ha salmon dhe oriz ose quinoa dhe përpiqem të përfshij një sallatë. Unë do të ha të njëjtën gjë për darkë”, tha aktorja.

Halle Berry

Aktorja ndjek një dietë të rreptë, që e mban atë në formën më të mirë të jetës së saj. “Unë zakonisht nuk ha një mëngjes tradicional. Unë jam një adhuruese e madhe e kafesë së fortë, kështu që zakonisht bëj një filxhan kafe të këndshme dhe e përziej me gjalpë, vaj MCT dhe kolagjen. Ndonjëherë shtoj edhe pak krem.” Dreka përfshin ose “një supë të thjeshtë të mbushur me perime të ndryshme dhe një proteinë, dhe sipër me pak djathë. Përndryshe, ha një sallatë të madhe”. Darka është më minimale, pasi Halle ha “perime të pjekura me proteina me bazë bimore si qiqrat”.