Përcaktohen gjysmëfinalet e Euro 2024

Tashmë që ka përfunduar faza e çerekfinaleve u njohëm me ekipet që kanë arritur të sigurojnë kualifikimin në gjysmëfinale të Euro 2024.

Ndeshjet dhuruan emocione dhe spektakël, me gjysmëfinalet që tani do të vendosin përballë:

Francë – Spanjë
Angli – Holandë

Kujtojmë se finalja e madhe do të zhvillohet më datë 14 korrik me fillim nga ora 21:00 në “Olympiastadion” të Berlinit