Pas sulmeve në veri, Sveçla : Lojërat e Vuçiçit po vazhdojnë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka reaguar pas të shtënave të mbrëmshme në veri të Kosovës, duke thënë se lojërat e Vuçiçit dhe instrumenteve të tij kriminale po vazhdojnë. Sveçla ka përmendur edhe raportimet e mediave serbe të cilat kanë raportuar se në Zubin Potok ka pasur përleshje të armatosura të iniciuara nga Policia e Kosovës.

Sipas tij, Policia e Kosovës do të vazhdojë të luaj rolin e saj dhe përmbushë misionin e vet.