Pas 37 vitesh, rikthehet në vëmendje fustani magjepsës i Princeshës Diana

Princesha Diana ka shfaqur pamje të forta të modës që i kanë qëndruar provës së kohës, nga pantallonat e shkurtra të rastësishme deri te fustanet e saj elegante të mbrëmjes, dhe fustani i saj ikonik sirenë ka ngjallur edhe një herë interesin e fansave, 37 vjet pasi e veshi.

Ish-Princesha e Uellsit e veshi atë në një shfaqje në Teatrin Burgh të Vjenës në vitin 1986, dhe të gjitha kokat u kthyen kur ajo kaloi.

Fustani, i cili u dizenjua nga Catherine Walker, është zbukuruar me temina blu vezulluese dhe ka shpatulla të përpunuara.

Interesi për fustanin e mrekullueshëm është rindezur falë një videoje të shpërndarë në llogarinë @historicroyalpalaces në Instagram, ku kuratori Matthew Storey detajoi tre nga fustanet e Dianës të mbajtura në koleksionin Royal Ceremonial Dress.

ore