Pas 10 muajsh fejesë, ndahen Avril Lavigne dhe Mod Sun

Më pak se një vit pas fejesës, muzikantët pop-punk, Avril Lavigne dhe Mod Sun kanë vendosur t’i japin fund lidhjes së tyre.

“Avril dhe Mod Sun kanë pasur ulje e ngritje dy muajt e fundit, por nuk janë më bashkë si çift”, tha një burim i brendshëm i çiftit.

Lavigne, 38 vjeç, dhe Mod Sun, 35 vjeç, u panë së bashku për herë të fundit publikisht në një ngjarje para Grammy-t duke festuar në Los Angeles.

Në fillim të kësaj jave, TMZ publikoi foto të këngëtares dhe kantautorit të “Girlfriend” duke përqafuar reperin Tyga pasi ndante një vakt në restorantin Nobu. Fotot ndezën thashethemet për takime mes dy muzikantëve, por një burim thotë për PEOPLE: “Avril dhe Tyga janë vërtet miq dhe asgjë më shumë. Nuk kishte absolutisht asnjë palë të tretë që solli ndarje.”