Parashikimi i motit, temperaturat arrijnë 41 gradë

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë gjatë paradites do të jetë në ndikimin e kthjellime në ultësirën perëndimore dhe kalimeve të pakta të vranësirave në zonat malore.

Por orët vijuese sjellin kalime varënsirash nëpër territor ku në zonat malore herë pas here vranësirat do të pësojnë zhvillime të përkohëshme duke sjell reshje shiu në zonat Veriore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por do të mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 41°C.

Era do të fryjë lehtë me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verior – Veriperëndimore duke krijuar në brigjet detare dallgëzim të ulët.